Student News of Area Interest


GRAHAM HIGH SCHOOL

HONOR ROLL – 1st 9 WEEKS

3.5000-5.3333

9TH GRADE

Chase Adams, Savannah Alltop, Brayleigh Anderson, Caleb Anderson, David Bailey, Emily Baker, Ted Beedy, Carmen Bolinger, Suzy Borton, Bailey Buell, Stephanie Butcher, Adam Cahoon, Meriha Cahoon, Tyler Callicoat, Jeremy Cocca, Christian Cruea, David DeWeese, Houston Eubanks, Emily Evans, Jayci Filbrun, Matthew Flora, Taylor Ford, Austin Gibson, Madison Gibson, Ethan Gilliam, Alyssa Gilreath, Abbie Hennig, Lane Hollingsworth, Caleb Horner, Mark Hughes, Hunter Hyden, Hailley Kendall, Katrine Kim, Joshua Lewis, Kaelin Lewis, Rachel Lokai, Johnathan Martin, Sara Masters, Brady Oder, Brooke Ohnmeiss, Emma Pauly, Trey Pence, Chasen Poole, Tyler Purk, Cynthia Ramey, Samantha Ramey, Dylan Reed, Johnathan Reed, Paige Russell, Donovan Sands, Dawson Show, Lauren Smail, Lacie Smith, Leila Smith, Kenneth Stahler, Alyssa Theodor, Camron VanHoose, Olivia VanHoose, Jacquelynn Washburn, Gabriel Wier, Holley Wiley, Cole Williams, Tyler Wooten, Nickolaus Yoh, Natalie Zerkle

10TH GRADE

Karson Anway, Ashton Arnett, Erica Atwood, Isaac Baker, Levi Baker, Logan Black, Sophia Bowermeister, Bryce Bowman, Gage Braun, George Bugg, Carly Carafa, Paulette Chalmers, Cara Cohn, Claire Comer, Roxie Conn, Elijah Couchman, Skylar Doroda, Samuel Eades, Randal Foulks, Emma Fransen, Thomas Frost, Aubrey Gale, Anna Gambill, Matthew Goddard, Breanne Griffith, Adrianna Hicks, Kara Howell, Cheyenne Huff, Brooke Johannes, Rocky Jordan, Rachel Kaiser, Grace Ludlow, Lissie Massengill, Cheyenne Masters, Josiah McGowen, Kerenna Owens, Brandi Powell, Tyler Powell, Abbygail Robinson, Andrie Rose, Sadie Scott, Dylan St Myers, Sarah Stagner, Joseph Stahler, James Stickley, JD Stickley, Allison Swigart, Harlee Thomas, Lane Thompson, Abby Urquhart, Kaitlyn VanHoose, Madilyn VanScoy, Sidney Waibel, Kali Whitt, Colt Woodruff, Natalie Woodward, Chloe Wray, Brendan Yates

11TH GRADE

Christoffer Allen, Kamryn Beaver, Paige Blair, Emerald Bowers, Savannah Cahoon, Carter Callison, Melissa Champagne, Katelyn Cohn, Jade Colchin, Hannah Copeland, Elizabeth Craft, Breanne Crockett, Nathanael Evans, Jadon Filbrun, Grace Fonseca, Andrew Ford, Brendan Gallagher, Hannah Gibson, Molly Hamilton, Abigail Harvey, Lexanne Hawke, Shira Hefner, Lillian Henkle, Allison Hillman, Bethany Horner, Noah Howell, Kayla Humphries, Forrest Hyden, Tessa Jones, Haley Jumper, Luke Kendall, Makayla Kenley, Olivia Kite, Adam Lament, Cassidy Lauderback, Taylor Laughman, Sarah Layman, Sophia Lingrell, Kaylynn Little, Roy McGill, Madison McGuire, Alannah Miller, Katie Milligan, Shelbi Moore, Kohl Moore, Allison Neeld, Daniel Newport, Sarah Oberholtzer, Makenna Parker, Jaylyn Recker, Robyn Riley, Andromeda Rodriquez, Addison Rose, Destiny Russell, Kavan Sarver, Alison Setty, Kaitlyn Spriggs, Annie Springer, Kayla Tullis, Paige Underwood, Paeton Waller, Mark Ward, Taylor White, Nathen Zavada

12TH GRADE

Charles Baumgardner, Allison Black, Kirstyn Brown, Hannah Bugg, Victoria Butanis, Andrew Carafa, Lisa DeWeese, Kirby Dunham, Genevieve Ervin, Taylor Gibson, Grant Gilliam, Taylor Graham, Mollie Greenlee, Zachary Hancock, Dalton Hanlin, Sarah Henry, Trevor Hoberty, Garrett Hoblit, Lauryn Holcomb, Robert Howard, Sara Hughes, Katelyn Jackson, Kyle Jackson, Paris James, Alex Jenkins, Tori Jenkins, Garrett Jordan, Mario Kastl, Harrison Klipstine, Megan Lewis, Oliver Lindemer, Erin Lynch, Courtney Massie, Justin Moon, Ethan Neth, Nicholas Newport, Jacob Peters, Gregory Pope, Katelyn Powell, Brianna Printz, Lilly Quesenberry, Jacob Regier, Melany Robbins, Mallory Roberts, Levi Roderick, Justin Rose, Allen St Myers, Shelby Stevenson, Justin Stickley, Lydia Stickley, Samantha Trame, Alexander Turner, Paige Weaver, Wade Weaver, Paityn Werner, Amanda Wibel, Alexis Wilkins, Cameron Wylie, Conner Wylie

OHIO HI POINT SUPERINTENDENT’S LIST

Liam Smith

GRAHAM HIGH SCHOOL 2015-2016

MERIT ROLL – 1st 9 WEEKS

3.0000 – 3.4999

9TH GRADE

Layne Brayton, Emerson Bruce, Ginny Cluney, Brooke Dunlap, Dillon Fagan, Elizabeth Fidler, Gabrielle Fisher, Cortney Floyd, Brian Hays, Elizabeth Hennings, Grant Jackson, Kaylie Jones, Seth Kuivinen, Hunter Lowe, Jade Maloney, Nickolas Massie, Joshua Mays, Shane Meyer, Tanner Monaghan, Sidney Moore, Aliza Myers, Alexis Neeld, Josiah Newport, Hannah Pond, David Recker, Blake Reed, Ethan Reed, Gavin Rench, Aaron Rutherford, Johnny Shafer, Kassianne Sherwood, Trenten Singer, Austin Stickney, Cyrus Theodor, Jeremy Thomas, Logan Thompson, Lauryn Tully, Cameron Tyler, Alivia Whitt, Iris Wright

10TH GRADE

Brooke Acord, McKenzie Algren, Bryce Anderson, Madison Bryant, Austyn Collier, Zachary Cook, Victoria Crabtree, Shelby Davis, Ezekiel Fager, Miranda Farmer, Ivy Goings, Emily Hamilton, Tayler Hazlett, Tristen Henry, Patrick Jarnagin, Jarret Knoop, Kaytlin Maddy, Renae Mefford, Delila Meyers, Wyatt Neth, Lindsay Nicholas, Kaitlyn Noel, Dalton Oder, Tori Overton, Leanna Peralta, Brandon Prince, Zoe Ratliff, Joseph Sanchez, Wyatt Sanderson, Jenna Seibold, Gabriel Snyder, Austin Stithem, Ryan Thomas, Patrick Trace, Hannah Venrick, Daniel Wardley, Ethan Whitt, Matthew Williams, Mackenzie Wise, Abigale Wyer, Aliya Zerkle

11TH GRADE

Caleb Alltop, Logan Baldwin, Ethan Bridenstine, Corrin Daniels, Caitlyn Dehart, Bailey Essen, Allison Gale, Dylan Holmes, Blake Kalb, Ian Lokai, Nigel Lutz, Macey McCool, Timothy Monroe, Alaura Parisse, Amanda Parker, Zachary Potts, Megan Powell, Matthew Scheerschmidt, Andrew Shafer, Sarah Sloan, Austin Sparks, Kaitlin Trace, Brendon VanHoose, Keara Westfall

12TH GRADE

Nolan Anderson, Marley Brandyberry, Jordan Couch, Isaiah Davis, Bryce Dickerson, Brandon Donnan, Dillon Driskill, Jacob Helt, Joshua Herrmann, Tiffany Kimbley, Rachel Little, Kate Miller, Jacob Minnich, Brenton Moore, Dylan Nave, Shelby Ohnmeiss, Gabrielle Oxner, Austin Ransome, Cody Reed, Danielle Ropp, Trace Smail, Brittni Snyder, Brandon Thompson, Jessica Waldron, Jacob Ward

Ohio Hi-Point A-B Honor Roll

Jordan Bacon, Shelden Barker, Ryan Burroughs, Lane Essen, Sadrian Garver, Kody Gibson, Wesley Gray, Kevin Haines, Stephanie Johnson, Kaitlyn Matthews, Bailey Mitchem, Kaitlin Niday, Ebony Peoples, Chelsea Strunk

_ _ _ _

MECHANICSBURG MIDDLE SCHOOL

HIGH HONOR ROLL

(First Quarter) 3.75 or Higher

6th Grade: Emry Acton, William Boeck, Gracie Carpenter, Aaron Conley, Lillian Cushman, Abigail Gross, Charli Hawk, Tyler Hennigan, Nikolas King, Daniel Mascadri, Brookelyn Moore, Katelyn Moore, Fisher Morgan, Payton Murphy, Caroline Nott, Emelee Porter, Mikala Ridder, Jenna Tull, Natalie Tull, Danielle Wetzel, Elyse Wilson and Jack Wolf.

7th Grade: Audrey Ayars, Carter Baldwin, Colby Baldwin, Erin Baldwin, Zachary Beattie, Mallory Blakeman, Cecilia Bradford, Daniel Burchett, Lane Casey, Taylor Daniels, Elizabeth Dean, Hanna DeLong, Hayden DeLong, Elaina Ehrenborg, Grace Forrest, Tanner Frisby, Ashley Fuller, Tristan Hall, Joseph Harsh, McKenze Hoewischer, Samantha Hoover, Taylor Hurst, Cori Kent, Ethan Kramer, Deacon Morgan, Cassandra Paulson, Morgan Powell, Chaysen Propst, Mazie Reece, Macy Reed, Blake Sadowski, Damien Sanders, Joshua Spinner, Luke Stroud, Brooks Tom, Jennifer Wallace, Kaylee Warfield, Vincent Weaver and Jordan Wild.

8th Grade: Tyson Adams, Benjamin Atkinson, Bryce Axline, Amber Brashears, Isaac Bryant, Bradley Butsch, Skyler Campbell, Kerrigan Cushman, Harley DeLong, Isabelle Dietrich, Ethan Edwards, Taylor Foss, Colin Hartley, Kyle Hunt, Logan Hurst, Chloe Jacobs, Emma Jones, Francys King, Maili Krumpe, Dakota Lay, Garrett Logan, Ava Mayo, Logan McCoy, Ross McNary, Emily Quirindongo, Israel Ryan, Caleb Sanchez, Trenton Schaner, Kasey Schipfer, Macie Severt, Caleb Spinner, Tatiyana Taylor, Gloria Terry, Thomas Thiel, Natiri Walton, Emma Wilson and Noah Wolf.

REGULAR HONOR ROLL

(First Quarter) 3.00 to 3.74

6th Grade: Brianna Baker, Luke Bryant, Aubrey Cantrell, Kerrigan Carter, Paige Chesser, Leo Compton, Madison Daniel, Bryen Dewitt, Dorian Earl, Riley Finneran, Marissa Hall, Jacob Hurst, Peyton Leeson, Elijah Mayberry, Zachary Miller, Kennedy Moore, Hennessy Phillips, Caleb Ritchason, Kailee Roberts, Mercedes Smith, Jesse Stroud, Leighton Tinch, Katilyn Ussher, Sydney Waldnig and Adam Waller

7th Grade: Kaylee Allender, Megan Alspaugh, Keith Bebout, Bryen Beer, Aidan Belford, Gabriel Chandler, Ashley Chapman, Aidan Courtney, Dreyton Dixon, Gavin Fitzgerald, Gavin Haffner, Morgan Heizer, Emma Lewis, Kidmynn Newland, Josie Nunamaker, Brooklyn Pullins, Madyson Rugh, Cadence Schaeffer, Haley Standley, Landdon Stapleton, Jacob Thiel, Bryanna Thompson, Elle VanHoose, Emma Violet, Hannah Westfall, Kevin Widay and Cody Woodburn.

8th Grade: Mason Baugh, Madison Boggs, Mariah Dixon, Chandler Fosson, Morgan Hamby, Evan Huemmer, Bailey Hursey, Alora Jones, Tryston Lloyd, Andrew Lynch, Jonathan Marsh, Colton Mays, Jacob Minor, Brooke Myers, Jaron Patterson, Cody Pine, Hannah Placke, Johnathan Riley, Taylor Ruff, Anna Shingler, Cameron Wiant and Mackensee Wilson.