URBANA HONOR ROLLS


Urbana Junior High School

3rd 9 weeks

6th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Addison Bass, Elaei Brown, Jacob Bundy, Brianna Campbell, Jordyn Carroll, Madison Farmer, Adeline Hegyi, Keven Huang, Josiah Johnson, George Kellar, Grady Lantz, Hazel Lightle, Olivia MacKendrick, Katie McHenry, Jared McNeely, Larkin Moore, Chloe Nannarone, Madeline Perks, Lola Rice, Emma Ridley, Ethan Rose, Eveline Schelle, Brylee Spriggs, Gavin Stacy, Mallory Stokes, Lauren Stollings, Michael Upchurch, Nicholas Webb, Raygen Wilson, Peyton Wisma

6th grade – Honor List, 3.50-3.74

Lakayla Beckley, Dylan Canizo, Lexi Kerns, Payton Lahrman, Karsen McKenzie, Cheyenne Russell, Janaya Scott, Kylee Seever, Kylie Venrick, Zavier Wren

6th grade – Recognition List, 3.0-3.49

Mister Applin, Cody Boggs, Kelsie Carpenter, Alexis Cordial, Aliya Edwards, Paxton Evilsizor, Carson Gilleland, Kayla Golden, Nathan Haynes, Hunter Hill, Trenton Hoffman, Michael Hooten, Emily Hughes, Clohee Jordan, Aleah Laforge, Evan Latham, Damien Mattox, Keeleigh Newkirk, Braelyn Roosa, Hanna Saylor, Miley Schafer, Brianna Schuler, Hope Stultz, Ashton Tobias, Giovanni Torres, Giselle Troutman, Thomas Underwood, Miley Wade, Ronnie Weimer

7th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Myles Blair, Jade Blankenship, Caileigh Busch, Alex Dixon, Brody Donahoe, Kevin Endres, Avari Jenkins, Kylie Johnson, Camri Lantz, Vincent Lightle, Noraa Smith, Charlotte Timm, Evan Upchurch, Zeke Wasson, Lily Wisma

7th grade – Honor List, 3.50-3.74

Ryland Davis, Lanie Dingledine, Sarah Gunsaulies, Jeremiah Johnson, Brock Markin, Connor McCoy, Jaedyn Morrison, Mary Ober, Brooklyn Randall, Jahna Sloat, Max VanHoose, Layla West

7th grade – Recognition Lists, 3.0-3.49

Haeleigh Arnold, Kaiden Baccus, Pryce Bass, Carson Campbell, Lacie Cayten, Everett Chapman, Maybelle Davis, Gavin Dyer, Cadence Elliott Kidd, Emily Fisher, Izabelle Grabill, Austin Gilleland, Amarion Hertsel, Lukaus King, Mya Laird, Maddie Long, Robert Lowe, Ashlyn Markley, James Nichols, Emma Osornio, Brian Parthemore, Destiny Ramirez, Carson Robbins, Aubree Russell, Tiegan Steele, Maleah Vactor, Alicia Venneman, Logan Webb, Audrie Williams

8th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Tyler Andrews, Arianna Back, Ethan Botkin, Isabel Butterfield, Brayden Cain, Andrew Chamberlain, Emmaleigh Culp, Audrey Dawson, Brooklyn Dingledine, Savannah Fisher, Lyza Forson, Paris Grim, Elke Huang, Lauren Hughes, Alexis James, Stella Johnson, Hayden Kelley, Colton Lafferty, Bailey Latham, Zachary Maser, Kenadi McKee, Malichi Morales, Petyon Mounce, Allison Myers, Layla Nickell, Corynn Ryan, Jazmyn Scott, Zoe Shaffner, Lauren Shelpman, Baley Smith, Riley Smith, Bella Talebi, Alisabeth Upchurch, Sam Wilhelm, Reyse Wilson, Preston Wisma

8th grade – Honor List, 3.50-3.74

Emma Adams, Rylie Benz, Morgan Deskins, Lily Gavol, James Golden, Kianna Gsell, Zoey Huffman, Zaidan Johnson, Cali Jones, Jacob King, Alexis Lucas, Mya Mount, Hallie Roberts, Bryce Stambaugh, Natalie Turner, Natalie Wietholter

8th grade – Recognition Lists, 3.0-3.49

Bailey Boggs, Julian Davis, Sean Caulfield, Logan Daniel, Rees Hiltibran, Shane Hoffman, Gavin Hower, Dezirea Huffman, Owen MacKendrick, Jodi Mayfield, Meegan McClorey, Malayna Melvin, Sheena Moye, Kaylee Popp, Andrew Putman, Brevan Staley, Kiley Ullery, Matthew Vactor, Aiden Whitt