URBANA HONOR ROLLS


Urbana Junior High School

Honor Roll

1st 9 weeks

6th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Addison Bass, Elaei Brown, Jacob Bundy, Jordyn Carroll, Madison Farmer, Adeline Hegyi, Keven Huang, Emily Hughes, Grady Lantz, Zakai LeMieux, Hazel Lightle, Olivia MacKendrick, Katie McHenry, Larkin Moore, LolaRice, Braelyn Roosa, Eveline Schelle, Kylee Seever, Brylee Spriggs, Gavin Stacy, Mallory Stokes, Lauren Stollings, Michael Upchurch, Kylie Venrick, Nicholas Webb, Peyton Wisma

6th grade – Honor List, 3.50-3.74

Dylan Canizo, Carson Gilleland, Josiah Johnson, George Kellar, Aleah LaForge, Payton Lahrman, Chloe Nannarone, Ethan Rose, Cheyenne Russell, Hannah Saylor, Brianna Schuler, Janaya Scott, Camiah Stockton, Thomas Underwood, Ronald Weimer, Zandynn Wren

6th grade – Recognition List, 3.0-3.49

Lakayla Beckley, Brianna Campbell, Alexis Cordial, Kayla Golden, Nathan Haynes, Trenton Hoffman, Clohee Jordan, Lexi Kerns, Xavier Keyes, Mattison McClorey, Karsen McKenzie, Jared McNeely, Aeva Moyer, Libertie Nigh, Emma Placke, Gracelyn Shirk, Ashton Tobias, Giovanni Torres, Oliver Ullom, Miley Wade, Raygen Wilson, Zavier Wren

7th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Caileigh Busch, Everett Chapman, Alex Dixon, Brody Donahoe, Avari Jenkins, Kylie Johnson, Lukaus King, Camri Lantz, Brock Markin, Nora Mowrey, Mary Ober, Noraa Smith, Charlotte Timm, Evan Upchurch, Alicia Venneman, Zeke Wasson, Layla West, Audrie Williams

7th grade – Honor List, 3.50-3.74

Kaiden Baccus, Pryce Bass, Myles Blair, Lacie Cayten, Amelia Clark, Ryland Davis, Kevin Endres, Izabelle Grabill, Brianna Johnson, Mya Laird, Vincent Lightle, Maddie Long, Connor McCoy, Zhander Moore, Destiny Ramirez, Aubree Russell, Jahna Sloat, Tiegan Steele, Maleah Vactor, Lily Wisma

7th grade – Recognition Lists, 3.0-3.49

Sofia Alvarado, Haeleigh Arnold, Jade Badiner, Jade Blankenship, Carson Campbell, Colton Cotner, Maybelle Davis, Riley DeMoss, Lanie Dingledine, Gavin Dyer, Chandler Evans, Emily Fisher, Sarah Gunsaulies, Jeren Howell, Jeremiah Johnson, Tristan Lawson, Robert Lowe, Mallory Mindigo, James Nichols, Liam O’Bryan, Brian Parthemore, Brooklyn Randall, Alayna Stacy, Liam Taylor, Jude Ullom, Max VanHoose, Logan Webb

8th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Emma Adams, Tyler Andrews, Rylie Benz, Isabel Butterfield, Brayden Cain, Andrew Chamberlain, Sean Caulfield, Emmaleigh Culp, Lyza Forson, Lily Gavol, Paris Grim, Kianna Gsell, Rees Hiltibran, Gavin Hower, Elke Huang, Zoey Huffman, Lauren Hughes, Alexis James, Stella Johnson, Zaidan Johnson, Cali Jones, Colton Lafferty, Quiterie LeMieux, Zachary Maser, Kenadi McKee, Malichi Morales, Petyon Mounce, Sheena Moye, Allison Myers, Layla Nickell, Corynn Ryan, Jazmyn Scott, Zoe Shaffner, Lauren Shelpman, Baley Smith, Riley Smith, Bella Talebi, Alisabeth Upchurch, Sam Wilhelm, Reyse Wilson, Preston Wisma

8th grade – Honor List, 3.50-3.74

Logan Daniel, Morgan Deskins, Brooklynn Dingledine, Hayden Kelley, Bailey Latham, Owen MacKendrick, Jodi Mayfield, Meegan McClorey, Malayna Melvin, Zadin Moore, Mya Mount, Karter Ramsey, Morgan Richards, Joseph Sloat, Natalie Turner, Kiley Ullery, Matthew Vactor, Myah Venrick, Natalie Wietholter, Devonte Williams

8th grade – Recognition Lists, 3.0-3.49

Conner Arnett, Aubri Cardosa, Avari Castle, Julian Davis, Audrey Dawson, Lilliana Diaz, Savannah Fisher, Julie Francis-Barrowman, James Golden, Jayden Kramer, Jayden Link, Alexis Lucas, Katie McCall, Jasmine Mezquite, Meah Portis, Hallie Roberts, Emma Smith, Warrick Snapp, Bryce Stambaugh, Will Traylor, Samantha Wheeler, Jack Wright