HONOR ROLLS


URBANA HIGH SCHOOL

3rd Nine Weeks

Seniors

High Honors List – 4.00 – 3.75

Donald Hall, Connor Hayslip, Grant Hower, Jacob Lattimer, Logan Pence, Rebecca Preston, Seth Rayner, Samantha Tracy

Honors List – 3.74- 3.50

Tessa Armstrong, Samantha Bair, Sarrah Baldwin, Alyssa Holland, Jocelyn Holtsberry, Quentin Hughes, Jalyn Portis, Bianca Ratcliff, Alexander Ratliff, Anastacia Saylor, Sky Schelde, Gavin Spence

Recognition List – 3.49 – 3.00

Audrey Adams, Kolin Bowdle, Lucas Chess, Jacob Coffey, Austin Fisher, Patrick Karg, Nathaniel Lucas, Madison Moore, Braiden Portis, Cassaundra Reese, Robert Schreiber, Shai-Anne Settle, Jolynn Stoops, Daniel Westcott, Alanah Zirkle

Juniors

High Honors List – 4.00 – 3.75

Aysha Lucas, Paige Martinez, Austin Rice, Gatlin Ridgwell, Samantha Rooney, Stephanie Selvaggio, Jessica Sprinkle, Harmony Stewart, Sophia Talebi, Joseph Timm, Brianna Wabnitz, Camden Weiss

Honors List – 3.74 – 3.50

Elijah Colbert, Hailey Combs, John Ferguson, Zoe Henson, Kacie Martin, Owen McCreight, Morgan Lee Parker, Makenna Radford, Breeanne Stouffer, Meghan Stumpf, Morgan Stumpf, Jennifer Zaborowski

Recognition List – 3.49 – 3.00

Kaylee Arms, Katelyn Bender, Alexander Bowles, Katherine Brazille Nora Browning, Lauren Chess, Ashley Gemienhardt, Jessica Hughes, Shelby Johnson, Kayla Mann, Bryant McKenzie, Chloe Osborne, Hannah Popp, Janie Ricketts, Emma Ropp, Madalynn Skelton, Shelby Stoops, Kellen Thomas, Janie Wallace, Brianne Watkins, Trey Williams

Sophomores

High Honors List – 4.00 – 3.75

Erika Arnett, Kendra Baccus, Daniel Brooks, Duke Buckalew, Cali Christian, Jazmine Collins, Julie Daniel, Marah Donahoe, Zachary Hoskins, Gracie Hower, Otto Johnson, Riley Johnson, Lee Landis, Aidan Leonard, Sara Maddy, Sigrid Melcher, Joseph Moyer, McKinley Ratliff, Crystal Ramirez, Justin Rutan, Katherine Trudo, Jenna White

Honors List – 3.74 – 3.50

Zoey Cahall, Arianna Cydrus, Taylor DeMoss, Libby Gilliam, Madeline Jenkins, Thomas Keely, Lexi Prince, Anna Rogan, Kyle Rooney, Claire Shelpman, Emily Skelley, Joplin Sloat, Grace Ullom

Recognition List – 3.49 – 3.00

Kaeleigh Bean, Ellie Caldwell, Alanna Canaday, Olivia Garcia-Gruber, Laci Geuy, Elayna Hiles, Marah Kerns, Christofer Napper, Emily Packard, Trevor Parthemore, Wyatt Pelfrey, Taylor Prater, Sarah Preston, Logan Segovia, Willow Staley, Brayden Stouffer, Stella Swan, Lael Tavenner, Sophia Taylor, Riley Wilson, Robert Woodruff

Freshmen

High Honors List – 4.00 – 3.75

Bryant Chamberlain, Alexandria Marsh, Samuel Maurice, James Segovia, Isaac Taflinger, Moriah Tavenner, Keelee Vanhoose

Honors List – 3.74 – 3.50

Sevonei Brown, Aubrie Burnside, Jonathan Hildebrand, Melina Keller, Camille McIntosh, Laken Ridgwell, Anna Selvaggio, Alyssa Wier

Recognition List – 3.49 – 3.00

Kayla Booze, Jack Buckalew, Brynna Burnside, Olivia Heckman Stoodt, Rylan Heffner, Steven Hurley, McKenzie Maynard, Alexis McKenzie, Priscel Neri, John Sherman, Melanie Stephens, Maya Stokes, Liliana Talebi, Ella Taylor, Justin Thiel

HI-POINT JOINT VOCATIONAL SCHOOL

All A’s

Candy Bailey, Isaiah Brooks

All A’s and B’s

Chasta Caudill, Lily Cooksey, Brianna Deane, Erin Dyer, Ashlyn Hall, Donovan Kelley, Joseph Link, Hannah Louck, Krish Patel, Jenelle Rains, Adison Smith, Alayna Snyder, Sierra Swan, Alexis Windmiller

1/2 Day Honor Roll

Paige Deere