HONOR ROLLS


Urbana Junior High School

3rd 9 weeks

6th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Myles Blair, Morgan Boyd, Caileigh Busch, Riley DeMoss, Jackson DeWitt, Broderick Donahoe, Jeren Howell, Kylie Johnson, Celia Landis, Camri Lantz, Vincent Lightle, Cayden Prosser, Destiny Ramirez, Aubree Russell, Noraa Smith, Logan Souders, Tiegan Steele, Aubri Stokes, Evan Upchurch, Ezekiel Wasson, Layla West

6th grade – Honor List, 3.50-3.74

Haeleigh Arnold, Lacie Cayten, Everett Chapman, John Dale, Alex Dixon, Kevin Endres, Sarah Gunsaulies, Robert Lowe, Brock Markin, Connor McCoy, Mallory Mindigo, Colt Profitt, Brooklyn Randall, Jahna Sloat, Alayna Stacy, Charlotte Timm, Audrie Williams, Lilian Wilson

6th grade – Recognition List, 3.0-3.49

Halah Anderson, Pryce Bass, Kelly Brim, Eyana Browning, Amelia Clark, Selene Collins, Aynslee Dale, Ryland Davis, Gavin Dyer, Austin Hill, Camdyn Johnston, Madilyn Long, Zachary Nutt, Mary Ober, Carson Robbins, Allen Snyder, Nick Switzer, Maleah Vactor, Alicia Venneman, Logan Webb

7th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Keisha Anderson, Rylie Benz, Bella Brown, Andrew Chamberlain, Emmaleigh Culp, Audrey Dawson, Lyza Forson, James, Golden, Paris Grim, Gavin Hower, Elke Huang, Zoey Huffman, Stella Johnson, Colton Lafferty, Owen MacKendirck, Kenadi McKee, Sheena Moye, Allison Myers, Layla Nickell, Zoe Shaffner, Lauren Shelpman, Bella Talebi, Alisabeth Upchurch, Sam Wilhelm, Reyse Wilson

7th grade – Honor List, 3.50-3.74

Tyler Andrews, Summer Bixler, Ethan Botkin, Isabel Butterfield, Brayden Cain, Avari Castle, Sean Caulfield, William Cordle, Logan Daniel, Morgan Deskins, Brooklyn Dingledine, Reese Hiltibran, Alexis James, Quiterie LeMieux, Malichi Morales, Mya Mount, Kaylee Popp, Andrew Putman, Makenzie Saylor, Jazmyn Scott, Riley Smith, Bryce Stambaugh, Alexander Vincent, Devonte Williams, Preston Wisma

7th grade – Recognition Lists, 3.0-3.49

Emma Adams, Lydia Carpenter, Lilliana Diaz, Kinsey Fernander, Savannah Fisher, Lily Gavol, Amyah Green, Blayne Gullett, Kierstyn Johnston, Cali Jones, Hayden Kelley, Jacob King, Garret Kiser, Zachary Maser, Jodi Mayfield, Meegan McClorey, Malayna Melvin, Justice Nigh, Meah Portis, Hallie Roberts, Corynn Ryan, Hannah Seever, Joseph Sloat, Warrick Snapp, Alyssa Smith, Baley Smith, Emma Smith, Dillon Stewart, Kylie Ullery, Matthew Vactor, Myah Venrick, Isabell Weekley, Natalie Wietholter

8th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Abby Adams, Rylie Daniels, Will Donahoe, Aerianna Hernandez, Sydnie Hoffman, Michael Holland, Jaden Hopkins, Lauren Hoskins, Ashley Hughes, Kayden Jacobs, Isaac Johnson, Joseph Lightle, Kylie Lott, Krish Patel, Jessica Rooney, Catie Timm, Chandler VanBuskirk, Jenna Weimer

8th grade – Honor List, 3.50-3.74

Paige Arnett, Aiden Bradshaw, August Bundy, Regan Bunn, Hailey Deane, Henry Harrigan, Serrena Hill, Quinton Hughes, Hunter Hurley, Alonah Johnson, Makenzie King, Carmine Lantz, Mikala McClung, Rosie Parthemore, Eden Pitcock, Addisyn Sebastinas, Eleanor Ullom

8th grade – Recognition Lists, 3.0-3.49

Tate Armstrong, George Bender, Kearston Bowen, Lily Canizo, John Chambers, Oliver Chapman, Max Cobb, Logan Dale, Addison Daulton, Nathan Deere, Drake Dixon, Graham Edwards, Mason Farmer, Kelsey Hiles, Sophia Howell, Jaelyn Johnston, Aaliyah Keyes, Addalyn King, Levi LaForge, Mia Landis, Lily McComas, Julia Neuherz, Amarah Portis, Annabelle Sanchez, Matthew Schrupp, Layne Settle, Allison Sheats, Arianna Souders, Ethan Waight, Andrew Webb, Breyden Webb, Ely Zanfirov