MECHANICSBURG HONOR ROLLS


Mechanicsburg Middle School

(First Quarter)

high honor roll

3.75 or Higher

6th Grade: Benjamin Belford, Mylee DeLong, Conner Eyink, Taylor Heizer, Gabrielle Love, Beckett Negley, Sophia Pullins, Ozzy Roach, Clair Rodgers, Isabelle Rodgers, Kynzi Tilton, Colton Walborn, Gavin Wiant, Johnny Wild and Eli Wilson.

7th Grade: Darby Ayars, Myah Bandy, Haley Blackburn, Kendall Booth, Avaley Bostick, Lilly Brookins, Jacob Brumfield, Kaylee Cantrell, Jessica Dean, Aubreigh Delong, Alexandria Fee, Payton Hodge, Benjamin Howard, Adam Johnson, Londyn Loveless, Ava Moore, Alexia Murrish, Mercedes Pollard, Eli Potter, Alisa Rammel-Harrington, Madison Sadowski, Alex Thurn, Haeleigh Trainer-Donohoe, Emily Westfall and Addison Yochum.

8th Grade: Gillian Baldwin, Rileyann Blackburn, Ella Conley, Emily Conley, Addie DeLong, Hannah Dingledine, Faith Ford, Ella Forrest, Marissa Gaus, Haley Hamby, Kaitlynn Haynes, Isabelle Love, Cameron Moore, William Negley, Joshua Porter, Kendall Rausch, Carter Rockenbaugh, Cambryn Tom and Gwen Westfall.

regular honor roll

3.00 to 3.74

6th Grade: Magnolia Barnhart, Maron Blanton, Alayna Burnham, Fred Caudill, MacKenzie Caudy, Aaleyah Conley, Blake Davis, Victoria Duran, Violet Eck, Shane Eckstein, Ryan Fraley, Jude Gartin, Jack Gaus, Maxwell Green, Ava Hall, Aiden Picklesimon, Briana Popovich, Corbin Rousculp, Milee Severt, Cruize Smith, Aleera Sowards, Taryn Stout, Zoey Tilton, Joshua Titus, Natalie Wallace and Ashton Waller.

7th Grade: Camille Bowman, Keegan Freeze, Hailey Gaylor, Alexander Green, Sarah Hoover, Sebastian Jensen, Ava Johnson, Harley Linton, Nikole Mays, Kinslee McMillan, Deacon Meade, Phillip Murray-Shonkwiler, Chloe Nichols, Natalie Rader, Robert Righter, Quintin Rockenbaugh, and Samantha Wolf.

8th Grade: Shanna Caudill, Carson Fuller, Prestyn, Griffith, Brodin Mattox, Preslee McMillian, Layla Myers, Jensen Patterson, Peyton Sadlier, Jasalyn Sartin, Lucas Schaner, Madison Severt, William Smith, Bailey Stapleton, Ronald Thomas and Caleb Waldnig.

Mechanicsburg High School

Burg high honors

(First Quarter) 3.75 or Higher

9th Grade: Rylea Anway, Hannah Arnold, Makenna Brokamp, Parker, Cook, Noah Dietrich, Lily Eck, Alissa Egan, Brennin Eyink, Destiny Ford, Alessa Fraley, August Hartley, Mason Hess, Alana Kramer, Abigale Lawhorn, Rachel Leet, Camden Maggart, Lillian Marsh. Laney Marvin, Anna Maascadri, Cameron McDonald, Ryann Meade, Taylor Miller, Lexi Mitchell, Taylor Rausch, Emma Rodgers, Danielle Schipfer

10th Grade: William Boeck, Luke Bryant, Gracie Carpenter, Aaron Conley, Lillian Cushman, Cadience Dixon, Abigail Gross, Marissa Hall, Charli Hawk, Tyler Hennigan, Nikolas King, Daniel Mascadri, Elijah Mayberry, Alexander Miller, Zachary Miller, Katelyn Moore, Fisher Morgan, Westyn Moyer, Payton Murphy, Emelee Porter, Mikala Ridder, Jesse Stroud, Jenna Tull, Natalie Tull, Danielle Wetzel, Lani Wilhelm, Elyse Wilson, Jack Wolf

11th Grade: Audrey Ayars, Erin Baldwin, Zachary Beattie, Aidan Belford, Cecilia Bradford, Daniel Burchett, Taylor Daniels, Elizabeth Dean, Hayden DeLong, Grace Forrest, Tanner Frisby, Gavin Haffner, Tristan Hall, Joseph Harsh, Morgan Heizer, McKenze Hoewischer, Samantha Hoover, Taylor Hurst, Cori Kent, Ethan Kramer, Emma Lewis, Josie Nunamaker, Cassandra Paulson, Morgan Powell, Mazie Reece, Macy Reed, Madyson Rugh, Blake Sadowski, Damien Sanders, Luke Stroud, Brooks Tom, Jennifer Wallace, Kaylee Warfield

12th Grade: Tyson Adams, Madison Boggs, Isaac Bryant, Bradley Butsch, Karla Castillo, Nathaniel Daniels, Isabelle Dietrich, Colin Hartley, Evan Huemmer, Logan Hurst, Francys King, Colton Mays, Ross McNary, Brooke Myers, Johnathan Riley, Israel Ryan, Trenton Schaner, Kasey Schipfer, Courtney Sigmon, Gloria Terry, Emma Wilson, Noah Wolf

Burg honor roll

(First Quarter) 3.00 to 3.74

9th Grade: Blaze Billing, Caitlin Burchett, Madalyn Coleman, Kayla Day, Peyton Groves, Cody Haynes, Jenson Hess, Andrew Johnson, Shawn Johnson, Cole Reiser, Shelby Ritchie, Madison Roberts, Jordan Sadowski, Laney Vanhoose, Nicholas Werner, Mara Wild

10th Grade: Emry Acton, Aubrey Cantrell, Madison Daniel, Dorian Earl, Jacob Edwrads, Kayla Gaus, Evan Laird, Peyton Leeson, Brookelyn Moore, Kennedy Moore, Caroline Nott, Caleb Ritchason, Avery Swenson, Katilyn Ussher, Sydney Waldnig, Adam Waller

11th Grade: Megan Alspaugh, Carter Baldwin, Keith Bebout, Mallory Blakeman, Lane Casey, Aidan Courtney, Hanna DeLong, Dreyton Dixon, Gavin Fitzgerald, Victoria Floyd, Ashley Fuller, Lainey Hixon, Leah McLeod, Deacon Morgan, Chaysen Propst, Brooklyn Pullins, Elijah Rockenbaugh, Cadence Schaeffer, Kyle Smith, Jacob Thiel, Bailie Turner, Elle Vanhoose, Emma Violet, Vincent Weaver, Jordan Wild, Cody Woodburn

12th Grade: Ben Atkinson, Amber Brashears, Samuel Carter, Tristan Combs, Kerrigan Cushman, Harley “Mack” DeLong, Ethan Edwards, Morgan Hamby, Colin Hartley, Kyle Hunt, Chloe Jacobs, Emma Jones, Ava Mayo, Jonathan Marsh, Jacob Minor, Jessica Murray, Jaron Patterson, Macie Severt, Anna Shingler, Caleb Spinner, Jonathan Swenson, Thomas “Kix” Thiel, Cameron Wiant