HONOR ROLL


West Liberty-Salem

1st Quarter Honor Roll

4.0 Honor Roll

6th Grade

Lance Campbell, Eli Christison, Victoria Douthwaite, Geneva Estep, Lyndee Harrison, Brady Kauffman, Dylan King, Dallas Koons, Emery Longaberger, Brevin Louden, Atticus, Loudenback, Ava Poppe, Kaylee Powell, Olivia Reichardt, Emma Smith, Abbie Thoman

7th Grade

Isabella Hardwick, Caleb Hershberger, Ava Johnson, Illa Kerns, Luke McGill, Akira Whitman

8th Grade

Ivy Cline, Addison McAuley, Lily Smith

9th Grade

Mackenzie Bahan, Alisa Bolton, Arianna Chapman, Ellie Cheetham, Kayla Cole, Christian Davis, Maggie Davis, Tina Douthwaite, Carlee Hausler, Andrew Kimball, Brittany Neer, Belle Wilson

10th Grade

Megan Adams, Kylie Burgel, Kierra Gilroy, Isaac Reames, Aubrey Williams

11th Grade

Lance Baldwin, Regan Boyd, Nicholas Burden, Noah Cline, Sophia Cole, Cooper Havens, Maria Henderson, Emma Hostetler, Rachel Hostetler, Luke Hudson, Alyssa Johnson, Hannah Jones, Kaylee LeVan, Ryan Motzko, Oliva Neer, Hayden Phillips, Alyssa Putt, Hannah Riblet, Emily Scott, Ashlie Spencer, Josh Spinner, Selena Weaver, Kienna Whitman, Kaleigh Wilcox, Jacob Wilcoxon

12th Grade

Grace Adams, Alyssa Alford, Julia Ames, Jessie Boy, Denver Cushman, Elizabeth Davis, Trenton Douthwaite, Morgan Fissel, Zachary Glock, Cheyenne Gluckle, Kenneth Harr, Patrick Harr, Bexley Harrigan, Gavin Harrison, Clay LeVan, Sailor LeVan, Matthew Loffing, Elijah McGill, Jaelen Meeker, Kyndall Metz, Bianca Reames, Camrin Rice, Aaliyah Speert, Taylor Wayman, Savannah Weaver, Zachary Woolley

3.75 Honor Roll

6th Grade

Levi Miller, Ian Cox, Mason Helms, Kamden Hissong, Addison Hutton, Caleb Larson, Addyson Mattox, Malia Miller, Cooper Titus, Caleb Ling, Brielle Milliron, Ava Astorino, Kaylee Blair, Dustin Bolton, Noami Cole, Marisa Smith, Brock Burgel

7th Grade

Sophia Holland, Silas King, Madeline McGill, Audrey Collins, Taran Logwood, Teagan Boyd, Rebekah Hudson, Isaiah Reminder, Quentin Rudolph, Kennedy Wallace, Isaiah Reames, Craig Stanford, Jessa Beard, Aaron Campbell, Maximilian Rudolph

8th Grade

Isabelle Wygal, Carter Titus, Lilly Weaver, Emma Bails, Ashley Yoder, Jane Fullenkamp, Samuel Lauck, Olivia Wilcox, Dylan Wing, Alyse Bremer, Kendall LeVan, Sophia Hardwick, Alexis Helms, Megan Hollar, Izabella Meister, Malachi Christison, Sidney Larison, Julia Wilson, Mallory Bostick, Kerrigan Burgel, Joseph LaRoche, Chaley Wade, Madeline Cole, Faith Jones, Sari Kitchen, Veronica Wall

9th Grade

Ava Buck, James Powell, Makenna Smith, Ayva Stewart, Lena Kauffman, Matthew Jones, D.J. Yoder, Aubree Snyder, Shiloh Spencer, Adam Stapleton, Ezekiel Greene, Whitney Ridenbaugh, Logan Phillips, Delaney Wade, Renee Neer, Emma Kauffman, Anika Christison, Payton Eckurd, Abbigayle Long, Lexy Lee, Trinity Floyd, Amelia Hudson

10th Grade

Jocelynn Kennaw, Kaydence Waldren, Madison Casto, Audrey McGill, Matthew Roach, Jamie Gluckle, Adam LaRoche, Brandon LaRoche, Macie Campbell, Brady Forsythe, Mandilyn Weaver, Avery Davis, Alison Gault, Micah Stoner, Emily Hollar, Lauren Kindle, Hallie Smith, Logan Saylor

11th Grade

Trinity Perkins, Graham Higgins, Gavin Woodruff, Maguire Stratton, Wyatt Cave, Grace Estes, Emily Bolton, Anna McGill, Katelyn Stapleton, Hayden Kennedy, Madison Bahan, Tyler Douthwaite, Morgan Damron, Mearic Campbell, Andrew Hardwick, Brynn Cropper, Hannah Bowman, Dawson Jenkins

12th Grade

Tori Wilson, Hallie Erwin, Kayle Henderson, Levi Chapman, Austin Hillard, Sydnee Payer, Cade Clerico, Sydney Christison, Jaison Council, Kara Dovell, Max Woodruff, Michael Farquharson, Trent Berry, Garrett Schoenleben, Tucker Ridenbaugh, Ashley Pratt, Savannah Irick, Rachel Davis, Hollie Erwin, Kerris Woods

3.0 Honor Roll

6th Grade

Evan Casto, Josiah Tidwell, Elise Longshore, Matthew Spriggs, Eli Ullery, Dean Ropp, Lydia Schmidt, Olivia Deer, Silas McCombs, Devon Jones, Wyatt Saxton, Tevis Cox, Tru Maxam, Alexander Boyer, Alexa Cheetham, Sunny Lhamon-Waller, Baileigh, Engle, Ellah Heminger, Caden Stokes, Taylor Cook, Carson Poppe, Isaac Sertell, Eli Bremer, Amani Grantham, Landon Mitchell, Gwenyth McCullough, Haylee Earles, Wyatt Bell, Zaylor Eggleston, Alayna Hackley, Mylee Dooley, Breece Gullett, Jacob Lauck, Reese Oder, Taryn Bradley, Marshall Sutherin, Bryant Eaton, Abby Timmons, Cody Ferryman, Wyatt Longaberger, Sadie Paul, Cameron Pope, Samuel Strapp

7th Grade

Jayden Temple, Troy Bradley, Sami King, Myla Thornburg, Talon Castle, Gideon Cole, Reagan Simpson, Connor Garman-Ferguson, Jacob Evans, Luke Thomas, Aiden Taylor, Brodey Deam, Andrea Stokes, Cody LeVan, Nathan Neuerman, Marley Myers, Greyson Horsley, Edna Keller, Lincoln Henderson, Anna Cole, Aidon Koons, Clayton McAuley, John Bahan, Collin Thompson, Owen Barger, Grant Saylor, Grace Hacker, Laila Butler, Ava Chamberlain, Jackson Steider, Samuel Peraza, Teagon Miller, Bexley Wilcoxon, Nick Shifflet, Silas Kauffman, Josh Wilcoxon

8th Grade

Mason Barger, Lauren Kimball, Austin Olejniczak, Jaden Dunn, Adam Jackson, Leah Ropp, Owen Deere, Ryan Henry, Brooklyn Wilcoxon, Abigail Harris, Eli Bell, Claire Longshore, Morgan Umphries, Emily Asbury, Evan Fullenkamp, Cale Hall, Aubree Timmons, John Richards, Katie Hulbert, MaKenzy Sandefur, Zachary Damron, Hanna Schwaderer, Riggs Lapp, Zoie Vermillion, Gabriel McGill, Xander Waldren, Jaycee Yelton, Peyton Hull, Abby Guest, Karter Spriggs, Zoey Kaufman, Payton Lightner, Abigail Scott, Whitney Strapp, Xan Schmidt, Grace Tomlin, Matthew Christison, Kenzie Phillips, Zander Fahnestock, Bailey Poppe, Anna Byrd, Abigail Miller

9th Grade

Payton Knight, Elijah Shafer, Trysten Clerico, Lauren Hunter, Kambria Claybaugh, Montana Zinn, Phillip Marr, Kiersten Holtvoigt, Jonathon Stoner, Wylie Harbour, William Dowden, Samantha Schwaderer, Zyler Evilsizor, Dylan Glunt, LaLoni Haerr, Travis Cropper, Maddox Havens, Aubrey Laing, Blair Boyd, Shae Stoner, Raven Johnson, Hannah Nibert, Anna Wintersteller, Michael Jones, Trevor Berry, Devin Grime, Rylie Schultz, Evan Cook, Owen Harrison

10th Grade

Rebecca Vincent, Logan Godwin, Skylor Mueller, Marenna Cox, Douglas Legge, Avery McGuire, Grace Winters, Luke Heater, Carson King, Hayden Miller, Holden Shafer, Roberta Lewis, Dani Smith, Hayden King, Ethan Cosentino-Ilges, Marissa Bailey, Mekylie Christison, Trevor Dunham, Elliott Hager, Levi Hillard, Lily Wilson, Braxton Givens, Hunter Martin, Kendyl Hiltibran, Amanda Domachowski, Bella Kauffman, Kathryn Hissong, Natalie Hacker, Lilli Williamson, Madison Ewing, Gavin Schoenleben, Jesika Smith, Kylee Francis, Ayden Estep, Gabby Williams, Dylan Lauck, Michele Smith, Alexis Detwiler, Levi Shafer, Alexandrea Caldwell, Owen Johnson, Grant Schoenleben, Vicky Dong, Naomi McGill, William Motzko

11th Grade

Isaiah McGill, Chiara Podda, Hannah Lewis, Alan Griffith, Shawn Casto, William LeVan, Jaden Marchal, Keeghan Brown, Cody Matthews-Moore, Gabby Mahoy, Mason Powell, Garrett Richardson, Joey Strapp, Andrew Stoner, Jon Payer, Alexa Stoll, Olivia Muirhead, Rose Neer, Kathleen Rollins, Jace Wade, Makena Gardner, Logan Campbell, Lilian Davis, Wyatt Wilcoxon

12th Grade

Samuel Benedict, Emily Hawkins, Kambree Cox, Barik Ray, Zavier Hamilton, Holden Nease, Payton Umphries, Caleb Siegenthaler, Andrew Marr, Thomas Yeargan, Gracelynn Moore, Noah Smith, Xavier Ronneberg, Candace Shafer, Logan Humphrey, Lilly Keller, Makenzie Woodruff, Adalyn Caudill, Isaac Riblet, Lindsey Kimball, Megan Dillon, Dylan Domachowski, Ethan Cole, Ryleigh Johns, Ian Wolfe, Anna Kauffman, Lydia Moell, Isaac Lee, Rain Bereket, Jarrod Shoemaker, Hailee Davis, Paul Kauffman, John Buckenroth, Peyton Orahood, Tory Pawelko, Cierra Brown, Jack Eggleston, Ethan Larson, Alex Burton, Logan Tompkins, Angeline Allison, Maycee Miller