HONOR ROLL


Urbana Junior High School Honor Roll

1st 9 weeks

6th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Caileigh Busch, Riley DeMoss, Jackson DeWitt, Alex Dixon, Broderick Donahoe, Kylie Johnson, Celia Landis, Vincent Lightle, Brock Markin, Mallory Mindigo, Cayden Prosser, Destiny Ramirez, Noraa Smith, Logan Souders, Alayna Stacy, Aubri Stokes, Evan Upchurch, Ezekiel Wasson

6th grade – Honor List, 3.50-3.74

Myles Blair, Lacie Cayten, Aynslee Dale, Lanie Dingledine, Kevin Endres, Izabelle Grabill, Jeren Howell, Camri Lantz, Colt Profitt, Alicia Venneman, Layla West, Audrie Williams

6th grade – Recognition List, 3.0-3.49

Haeleigh Arnold, Kaiden Baccus, Morgan Boyd, Carson Campbell, Everett Chapman, John Dale, Ryland Davis, Gavin Dyer, Sarah Gunsaulies, Magyk Hill, Lukaus King, Madilyn Long, Zachary Nutt, Mary Ober, Liam O’Bryan, Aubree Russell, Jahna Sloat, Allen Snyder, Charlotte Timm, Maximus VanHoose, Logan Webb, Lilian Wilson

7th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Keisha Anderson, Summer Bixler, Andrew Chamberlain, Audrey Dawson, Lyza Forson, Rees Hiltibran, Gavin Hower, Elke Huang, Zoey Huffman, Stella Johnson, Colton Lafferty, Kenadi McKee, Owen McKendrick, Allison Myers, Layla Nickell, Corynn Ryan, Zoe Shaffner, Lauren Shelpman, Bella Talebi, Alisabeth Upchurch, Alexander Vincent, Reyse Wilson

7th grade – Honor List, 3.50-3.74

Tyler Andrews, Brayden Cain, Avari Castle, Emmaleigh Culp, Morgan Deskins, Lily Gavol, James Golden, Paris Grim, Alexis James, Jacob King, Malichi Morales, Andrew Putman, Mackenzie Saylor, Jazmyn Scott, Alyssa Smith, Bryce Stambaugh, Natalie Turner, Kiley Ullery, Matthew Vactor, Sam Wilhelm, Preston Wisma

7th grade – Recognition Lists, 3.0-3.49

Emma Adams, Kayla Adams, Arianna Back, Rylie Benz, Casey Blackwell, Ethan Botkin, Bella Brown, Isabel Butterfield, Sean Caulfield, William Cordle, Logan Daniel, Lillian Diaz, Brooklyn Dingledine, Isaiah Fannin, Kinsey Fernander, Amyah Green, Lauren Hughes, Garret Kiser, Bailey Latham, Quiterie LeMieux, Jodi Mayfield, Meegan McClorey, Malayna Melvin, Mya Mount, Sheena Moye, Kaylee Popp, Hannah Seever, Joseph Sloat, Bailey Smith, Riley Smith, Cady Stewart, Dillon Stewart, Myah Venrick, Natalie Wietholter, Jack Wright

8th grade – Principal’s List, 3.75-4.0

Abby Adams, Aiden Bradshaw, August Bundy, Logan Dale, Rylie Daniels, Nathan Deere, Will Donahoe, Lily Francis-Barrowman, Henry Harrigan, Sydnie Hoffman, Michael Holland, Jaden Hopkins, Lauren Hoskins, Ashley Hughes, Quinton Hughes, Hunter Hurley, Kayden Jacobs, Alonah Johnson, Isaac Johnson, Addalynn King, Makenzie King, Mia Landis, Carmine Lantz, Joseph Lightle, Kylie Lott, Bradley Mathis, Mikala McClung, Lily McComas, Bradley Mathis, Krish Patel, Rosie Parthemore, Eden Pitcock, Jessica Rooney, Annabelle Sanchez, Addisyn Sebastinas, Layne Settle, Arianna Souders, Catie Timm, Eleanor Ullom, Chandler VanBuskirk, Jenna Weimer

8th grade – Honor List, 3.50-3.74

Tate Armstrong, Paige Arnett, Max Bowers, Regan Bunn, Addison Burgess, Lily Canizo, Oliver Chapman, Max Cobb, Addison Daulton, Cameron Dorsey, Graham Edwards, Mason Farmer, Kelsey Hiles, Sophia Howell, Charizma Johnson, Levi Laforge, Liam McCoy, Amarah Portis, Xavier Snyder

8th grade – Recognition Lists, 3.0-3.49

Olivia Bean, George Bender, Jayla Breneman, John Chambers, Keegan Clay, Kaleigh Coy, Hailey Deane, Drake Dixon, Hudson Dong, Trinity Ferrell, Ali Gavol, Ty Gordin, Janelle Hensley, Aeriana Hernandez, Serrena Hill, Kaelyn Jordan, Jacob Kemp, Travis Lockwood, Madison McAlexander, Cesar Mezquite, Julia Neuherz, Kaitlyn Nichols, Lanee Russell, Taylor Rutherford, Matthew Schrupp, Hayden Terrell, Christopher Trawick, Lauren Turner, Shaylynn VanHoose, Riley Wallace, Andrew Webb, Breyden Webb, William Wietholter, Xavier Williams